Blog

Kurumsal Çözüm Ortağınız
Firewall, Antivirus, Antispam: ESET® Smart Security'de hepsi var

Yayımlama Tarihi 14.09, 2009 admin

ESET Smart Security kişisel güvenlik duvarı, antispam, ve ESET NOD32 Antivirus tarafından da sunulan aynı antivirus ve antispyware koruması ile internet tehditlerine karşı en gelişmiş güvenliği sağlar.

Bu tehditler değişik şekillerde gelebilirler. Aslına bakarsanız, siz bu cümleyi okumayı bitirinceye kadar virüs, truva atı, worm, rootkit, spyware gibi zararlı yazılımların aşağı yukarı 70 tane yeni varyantı açığa çıkmış olacak.

ESET Smart Security sizi tehlikelerden uzak tutar. Ayrıca kişisel güvenlik duvarı sayesinde proaktif olarak içeriği süzebilir ve daha kişisel bir korunma sağlayabilirsiniz.

ESET Smart Security geniş bir yelpazedeki tehditlere karşı bilgisayarınızı korumak için bir araya getirilmiş çözümler grubudur. Ödüllü ESET ThreatSense® teknolojisi üzerine kurulu ESET Smart Security, antispyware, antispam ve kişiselleştirilebilir güvenlik duvarı ile işinizi ve ailenizi internetteki tehlikelerden korur

25

Yorumlar

Windows 7′ye geçiş kaçınılmaz.

Yayımlama Tarihi 14.09, 2009 admin

Gartner analiz şirketi yetkilisi Michael Silver’a göre Windows 7 asli bir sürümden çok “Microsoft’un Vista’yı toparlamış hali” olmasına rağmen, birçok kurum için yeni işletim sistemine geçiş kaçınılmaz hale gelecek. Bu yorum Win7′ye geçişin bir anda ve güruhlar halinde olacağı anlamına da gelmiyor, ancak zaman içinde şirketler ve kurumlar bu alternatifi değerlendirmek zorunda kalacaklar.

Gartner başkan yardımcısı Charles Smulders, “Windows 7 sürümü, tüketici ve küçük ölçekli işletmelerde yepyeni bir ilgi uyandıracak, ancak kurumsal anlamda talebin 2010 yılının sonlarına kadar hız kazanması beklenmiyor. 2010 yılının nihai talep koşullarını, ekonomik koşullarla birlikte tabii ki zamanı geçmiş bilgisayar parçalarının yenilenme süreci de etkileyecek” yorumunu yapıyor

25

Yorumlar

Ocak’ta iki yeni masaüstü Atom işlemci geliyor

Yayımlama Tarihi 14.09, 2009 admin

3 Ocak tarihi, Intel için büyük gün. Yepyeni tek çekirdekli işlemcisi ile birlikte hem tek çekirdekli, hem de çift çekirdekli masaüstü CPU’lar dahil birçok ürünü piyasaya çıkarmaya hazırlanan şirket, fiyat bağlamında Nvidia Ion yongalarını da ezmeyi planlıyor.

Desktop işlemciler tek çekirdekli Atom D410 ve çift çekirdekli D510 modeller. Her ikisi de 1.66GHz hızında ve BGA437 soketli anakartlar tarafından destekleniyor.

Yeni masaüstü atom işlemcilerin anakarta entegre halde fiyatları konusunda bir bilgi henüz yok, fakat 3 Ocak tarihi itibarı ile D410 modeli 43 dolar, çift çekirdekli D510 modeli ise 63 dolar çıkış fiyatına sahip olacak.

Yine 3 Ocak’ta çıkacak olan 1.66GHz’lik N450‘nin kardeşi 1.86GHz’lik yeni netbook modeli N470 ise Mart ayında kullanıcı ile buluşacak. Bu model yine 512KB cache belleğe sahip olacak ve yine FCBGA8 soket kullanacak.

25

Yorumlar